Hradecko na kole

Na další výlet jsme vyrazili o něco dál, až za Hradec Králové. Plán byl necelých 82 km, Myshak to samozřejmě dojel, já si to zkrátila na 55 km. Krajina se nám tady moc líbila, střídaly se lesy s upravenými vesnicemi a dlouhými lány.

81,7 km, 5h22, převýšení 470 m

Začátek trasy nás vedl kolem malebných meandrů Orlice a skrz chatovou oblast s nádhernými starými chatkami. Po průjezdu lesem následovalo jediné prudké stoupání dnešní trasy, po klidné lesní cestě. Dojeli jsme k rozhledně Osičina, která byla k našemu překvapení otevřená, a tak jsme se mohli kochat úžasnými výhledy až na Sněžku a stále zasněžené kopce nad Pecí. Dokonce nám tu ve stánku dali i lahvové pivo 🙂

Pak jsme projeli přes poutní místo Dřízna a obcí Přepychy, kde byla upomínka na bitvu z roku 1758 s dřevěnou sochou generála Laudona (a měl velkou čepici 😀 ). Opočno náš překvapilo krásným upraveným centrem s hradem, zámkem, parkem a vyhlášenou Českou zmrzlinou z Opočna. Nutno říct, že na této trase jsme nenarazili ani na jedno okénko s točeným pivem. Za Opočnem to tedy jistila benzinka 🙂 Pěkná asfaltka nás pak dovedla na malou rozhlednu Libníkovice, od které Michal pokračoval až do Smiřic, a já už to stočila zpět k autu, kde jsem počkala na zahrádce místního mikropivovaru U Hušků.

Podívejte se na naše další cyklovýlety:

Comments

comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.